Bezkresem po cerkwiach i bunkrach

Naszą przygodę rozpoczniemy spod hotelu Antonii w Kol. Łaszczówka. Stąd, po niedługim czasie, przemierzając leśne ostępy, dotrzemy do źródeł Sołokiji. Tu będziemy oglądać przepiękną panoramę Roztocza Południowego. Następnie trafimy do miejscowości Bełżec i obejrzymy teren po byłym Obozie Zagłady. To miejsce styku kultur i granic. Do dnia dzisiejszego przypomina o wielkiej brutalnej machinie hitlerowskich zbrodni na narodach Europy. Właśnie tu po raz pierwszy użyto komór gazowych i spalono 500 tysięcy ciał bezbronnych ofiar. Polami dawnych PGR-ów dotrzemy do pierwszych bunkrów linii Mołotowa, wzniesionych przez ZSRR na terenie zajętym po 17 września 1939 przez Bolszewików. W miejscowości Kniazie przemierzymy jedną z największych ruin cerkwi w południowo-wschodniej Polsce. Przejedziemy przez niedostępne odcinki lasów Roztocza Południowego, gdzie parędziesiąt lat temu główni dowódcy UPA w Polsce ukrywali się w swoich podziemnych kryjówkach. Dojedziemy w okolice Gorajów do najwyższego punktu Województwa Lubelskiego, w sąsiedztwie których znajdują się kolejne odcinki bunkrów linii Mołotowa. Przystaniemy również w Narolu, w którym znajduje się pałac hrabiego Łosia z XVIII w. Następnie drogami polnymi i leśnymi skierujemy się na północ w stronę Perły Renesansu. Po drodze jednak będziemy mijać wiele ciekawych miejsc jak stawy w Tarnawatce, czy w Łabuniach. Nocleg oraz integracyjna biesiada będą miały miejsce w zajeździe „Orzeł” w Zamościu. Już tradycyjnie w tym miesiącu obligatoryjnie będzie świętowanie urodzin drzewiastego przy lampce „żywicy roztoczańskiej” 🙂 .

Niedzielny poranek rozpoczniemy od śniadanka. Następnie pieszo przejdziemy się na zamojski Rynek Wielki i wsłuchamy się w historię tego miasta i mieszkańców. Wojtek „Łosiu”, przeniesie nas w czasy, w których Zamość był wielką, potężną Twierdzą, nie zdobytą przez żadne obce mocarstwa. Na koniec wyruszymy przez Białą Górę do rezerwatu „Hubale”, na którego terenie znajdują się ostatnie kolonie susła perełkowanego. Stąd kierując się na teren piaskowni sprawdzimy swoje umiejętności jako kierowcy rajdowi. Tu zakończymy naszą rodzinną wyprawę.

Serdecznie zapraszam do zabawy!

Start: 08.04.2017r. godz. 8.30

Miejsce: HOTEL ANTONI WELLNESS & SPA; Łaszczówka Kolonia 85; 22-600 Tomaszów Lubelski (dla załóg z dalszych zakątków kraju istnieje możliwość noclegu)

Do zabrania: osprzęt offroadowy, „skarpetki” najlepiej typu MT, radio CB

Poniżej przedstawiam filmiki z wcześniejszych edycji:

https://www.youtube.com/watch?v=REdVoVV8XFw

Koszt całej imprezy to 440 zł (2-osobowa załoga, bez noclegu)

Kolejne osoby w aucie:

od 0 do 4 lat – 0 zł

od 5 do 12 lat – 70 zł

powyżej 13 lat – 130zł

Cena zawiera:

– ubezpieczenie NNW

– zezwolenia na przejazd

– posiłek na trasie

– biesiadne jedzonko

– śniadanie

– przewodnik turystyczny na trasie

– muzyka w czasie biesiady

– gry, zabawy, konkursy

– upominki dla uczestników

– dodatkowe atrakcje przygotowane przez Organizatora

– materiały promocyjne

Nocleg w zajeździe ORZEŁ w Zamościu, ul. Lipska 63, www.zajazdorzel.pl. (do 50zł za osobę)