Noc Świętojańska na Zamku w Krupem

zamek

Naszą przygodę zaczniemy w „Mieście Arkad” – Zamościu. Cały przebieg trasy będzie prowadził po przepięknych wzgórzach i dolinach Działów Grabowieckich. Na skraju Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego sprawdzimy swoje umiejętności i możliwości naszych aut 4×4. Znajdziemy się również się w uroczym miejscu przy kapliczce w Zimnym Dole. Piękne widoki z odkrytych wierzchowin na dolinę rzeki Wolica będą charakterystyczne dla naszej podróży. Po drodze odwiedzimy stadninę DEBRY, a następnie poprzez labirynt bukowych wąwozów dostaniemy się do magicznego miejsca, gdzie w okresie okupacji ks. Stefan Wyszyński (późniejszy prymas Polski) odprawiał msze polowe dla oddziałów partyzanckich AK. Skierujemy się również do miasta Skierbieszów, w którym rozpoczęły się akcje wysiedleńcze i pacyfikacyjne podczas II wojny światowej. Kolejnym etapem będzie Las – Pańska Dolina, gdzie dojedziemy do cmentarza z I wojny światowej. Następnie zatrzymamy się przy ruinach pałacu w Stryjowie, Orłowie Murowanym, aby dzięki uprzejmości włodarzy N-ctwa Krasnystaw, przemierzyć dalej na północ przez kompleksy leśne bogate w zwierzynę łowną. Metą dla naszej wesołej gromadki będzie miejscowość Krupe, w której na ruinach zamku będziemy świadkami wspaniałych inscenizacji związanych z sobótką – czyli nocą świętojańską. Tutaj odpoczniemy przy biesiadnych stołach oglądając pokazy sztucznych ogni, iluminacji ruin zamku, oraz wsłuchując się w takty muzyki regionalnych kapel. Oprócz tego będziemy mogli wziąć udział w konkursie na poszukiwanie Kwiatu Paproci jak również zakosztować potraw regionalnych. Podczas całego przejazdu będzie nam towarzyszył niejaki Łosiu – czyli Wojtek Łosiewicz znany nam wszystkim przewodnik i gawędziarz. Od drzewiastego, z kolei, dowiemy się wielu ciekawych informacji nt. otaczającej nas przyrody (oczywiście odbędzie się pokaz wabików, fotogra, quiz itp.)
Drugi dzień zacznie się tradycyjnie wiejskim śniadankiem. Dosiądziemy naszych „rumaków” i przejedziemy przez miasto słynące z najlepszej maślanki oraz złotego trunku z pianką. Przemieszczając się przez Grabowiecko-Strzelecki Obszar Chronionego Krajobrazu, dojedziemy do Białki – miejsca gdzie hodowane jest stado koni arabskich oraz małopolskich. Kierując się na zachód, przez krainę zwaną Wyniosłością Giełczewską dotrzemy do Gorzkowa – miejscowości, w której spędziłem swoje dziecięce lata wychowując się u babci Stasi. Dzięki uprzejmości Jacka z DywizjonuLKS sprawdzimy się jako wytrawni snajperzy podczas gier painballowych jak również posilimy się daniami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Po dwóch wspaniałych dniach pożegnamy się w Krasnymstawie, aby móc zakupić do swoich domów „chmielową herbatkę”.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy!

Videorelacja z zeszłego roku – https://www.youtube.com/watch?v=kkfp9sGQfJA
Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja przez stronę www.drzewiasty.pl oraz uzupełnienie wszystkich potrzebnych pól.

Koszt imprezy – 360zł/załoga (2 osoby)
Dodatkowi pasażerowie:
od 0 do 4 lat – 0zł
od 5 do 14 lat – 60zł
powyżej 14 lat – 100zł

Cena zawiera:
– ubezpieczenie NNW
– roadbook
– zezwolenia na przejazd
– posiłek na trasie I
– biesiada pierwszego dnia (jedzenie grillowe, napoje itp.)
– uczestnictwo związane z Nocą Świętojańską na Zamku w Krupem
– śniadanie w stylu wiejskiego stołu
– posiłek na trasie II
– przewodnik na trasie
– gry i zabawy
– nagrody dla uczestników
– dodatkowe atrakcje przygotowane przez Organizatora
– konkurencje paintballowe
– materiały promocyjne

Noclegi:
Agroturystyka na miejscu biesiady (pokoje – mało miejsc) – 30zł/1osoba
Namiot na miejscu biesiady – 30zł/1szt
Agroturystyki znajdujące się 3,5 km od miejsca biesiady (w przypadku braku miejsc w agroturystyce w Krupem) – 30zł/1osoba
Wincentów 6 – Tel. 507-457-662
Wincentów 80a – Tel. 600-078-251
Wincentów 94 – Tel. 609-835-570
Siennica Nadolna 78a – Tel. 508-159-267

Siennica Nadolna 78a – Tel. 508-159-267