Koniec listopada nierozłącznie powiązany jest z imprezami Andrzejkowymi. Od pięciu lat dla drzewiastego jest to również ważny termin. 19/20 listopada przygotowałem dla Was dwudniowy wyjazd na Roztocze Środkowe w połączeniu z atrakcjami, których jeszcze nie zaznaliście. Sobota to dzień, podczas którego będziemy starali się dostać do miasteczka, przy którym znajduje się jeden z 7 cudów Polski – SZUMY. Wyruszając na południe od Zamościa, odwiedzimy bukowo-lessowe wąwozy, które o tej porze roku mogą sprawić niejednemu offroadowcowi sporo kłopotów. Niewątpliwie jednak przejazd przez te tereny da nam dużo pozytywnych emocji. Po drodze miniemy Krasnobród – miejscowość sanatoryjną, w której olejki eteryczne unoszące się z gonnych sosen, uzdrowiły już wielu kuracjuszy. Właśnie w tej okolicy posilimy się wyśmienitą zupką, aby mieć siłę na dalsze zwiedzanie Roztocza. Kolejnym punktem naszej wesołej gromadki będzie Szur – osada, w której czas jakby zatrzymał się 100 lat temu. Najwyższym szczytem Roztocza Środkowego jest Wapielnia – również i tego miejsca nie będziemy mogli ominąć. Dalej będziemy kierować się już w stronę nieco bardziej równinną – czyli Puszczę Soską, której podłoże to czysty piach. Ostatecznie dojedziemy do Suśca, w którym urodził się min. Sylwester Chęciński, reżyser takich filmów jak: „Sami swoi”, „Kochaj albo rzuć” czy „Nie ma mocnych”. Biesiadę rozpoczniemy wieczorową porą w Zajeździe SOSNOWE ZACISZE. Przy smakowitych daniach powspominamy całodniowe zmagania w terenie oraz pobalansujemy przy różnorakiej muzyce. Oczywiście nie zapomnijcie o odpowiednim wieczorowym stroju.
Poranek dnia następnego, zaczniemy od obfitego śniadanka. Dla osób, które potrzebować będą szybkiej regeneracji do dyspozycji będzie przewidziany kryty basen wraz z sauną. Następnie przy odrobinie szczęścia, dostaniemy się na chwilę do muzeum Straży Pożarnej. Kolejny postój przewiduję w Hamernii, gdzie zrobimy sobie krótką pieszą wycieczkę po bardzo uroczym rezerwacie „Czartowe Pole” w dolinie rzeki Sopot. Puszcza Solska to teren zupełnie odmienny od wcześniej poznanego Roztocza. Dlatego też dzięki uprzejmości włodarzy Nadleśnictw Józefów i Zwierzyniec, przemierzymy sosnowe ostępy tej równiny. W tej okolicy wprowadzę Was w księżycowy krajobraz skalnego kamieniołomu. Jestem przekonany, że miejsce to na długo zostanie w Waszej pamięci. Właśnie Józefów, to punkt który będzie najdalej oddalony podczas naszej wyprawy. Drogą powrotną skierujemy się ponownie do miejscowości Krasnobród, aby stąd poruszać się na północ do Zamościa. Na koniec niedzielnego dnia, wraz z przedstawicielami Towarzystwa Promocji Ryb o nazwie „PAN KARP”, przewidziałem jeszcze jedną atrakcję, ale o tym to na razie cicho szaaaaa….
Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy.
Koszt całej imprezy to450 zł brutto (2-osobowa załoga)
od 0 do 4 lat – 0 zł
od 5 do 12 lat – 70 zł
powyżej 13 lat – 130zł
Cena zawiera:
– ubezpieczenie NNW
– zezwolenia na przejazd
– posiłek na trasie (I dzień)
– andrzejkowa strawa
– andrzejkowa muzyka
– wejscie na basen oraz saunę (tylko godziny poranne w niedzielę)
– śniadanie
– posiłek na trasie (II dzień)
– przewodnik turystyczny na trasie
– gry i zabawy na trasie
– materiały promocyjne
– upominki
Noclegi w Pensjonacie „SOSNOWE ZACISZE”:
65zł – osoby dorosłe
45zł – dzieci w wieku 12-5 lat
0zł – dzieci poniżej 5-go roku życia
Start: 19 listopada (sobota) 2016r.
Miejsce zbiórki: Zamość, ul. Lwowska 56
Do zabrania: radio CB, sprzęt offroadowy: liny, pasy, szekle, szpadle itp., stroje kąpielowe, stroje andrzejkowe, dobry humor.
Warunek uczestnictwa to odpowiednio uzupełniony formularz zgłoszeniowy na stronie www.drzewiasty.pl