Szlakiem walk partyzanckich przez Trakt Janowski


W pierwszym miesiącu wakacji planuję dla Was ciekawą inicjatywę na relaks z bardzo dużą ilością pozytywnych emocji. „Szlakiem walk partyzanckich przez Trakt Janowski”- to II edycja trasy przygotowanej w szczególności dla osób, które potrzebują nieco większej adrenaliny, ale tradycyjnie w połączeniu z dużą dawką historii regionu. Aby każda załoga, z różnych stron świata miała łatwy dojazd, na miejsce zbiórki wybrałem miejscowość Frampol. Stąd udamy się do miejsca największej bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu. Już w maju 1944r. Niemcy szczegółowo opracowali akcję Sturmwind I, która miała na celu zlikwidowanie partyzantów w Lasach Janowskich. Zapalimy znicze, a następnie skierujemy się do miejscowości Bukowa, aby posilić się regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z tej osady. Następnie spróbujemy się zmierzyć z bardzo wymagającym odcinkiem, zwanym Traktem Janowskim, którym kilkadziesiąt lat temu przemierzały oddziały partyzanckie w celu schronienia się w lasach Puszczy Solskiej. Jeśli do czasu imprezy, troszkę nam popada, to pamiętajcie, że od tego miejsca już nie będzie tak łatwo. Źle przygotowane auta nie mają szans na pokonanie tego odcinka o własnych siłach. Tu potrzebny będzie dobry osprzęt w postaci lin, pasów, wyciągarek i skarpetek minimum MT. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie postaramy się pokonać jeszcze jeden nieco mniej popularny, ale równie wymagający Trakt Krzeszowski. Gdy uda nam się wydostać z tych tajemniczych kompleksów leśnych, spokojnym tempem odkrywać będziemy malownicze wsie Równiny Biłgorajskiej. Dojedziemy również do pięknie wijących się meandrów rzeki Tanew. Jadąc przy jej wysokich skarpach dotrzemy do miejscowości Pisklaki, gdzie będzie na nas czekał smaczny, treściwy posiłek. Wieczorem, przy grillowanych mięsiwach, powspominamy trudy naszej całodniowej wyprawy.
Następnego dnia po śniadaniu spróbujemy dotrzeć do miejscowości Osuchy, w której co roku obchodzona jest rocznica bitwy, przegranej przez oddziały AK, BCh. Te tragiczne wydarzenia upamiętnimy, składając wieniec na największym partyzanckim cmentarzu. Stąd dostaniemy się do strzelnicy PATRIOT, aby sprawdzić swoje umiejętności snajperskie, używając różnego rodzaju broni poczynając od krótkiej (9mm) aż do długiej (Kałasznikow 7x62mm). W tym miejscu najlepsi strzelcy zostaną nagrodzeni sympatycznymi upominkami. Po południu pełni wrażeń rozjedziemy się do naszych rodzinnych stron.

Start: 14 lipca 2018r. Godzina 9.00
Miejsce zbiórki: parking Biedronki, Frampol
Do zabrania:
radio CB
osprzęt offroadowy (liny, pasy, szekle, high-lifty itp.)
snorkel (mile widziany)
wyciągarki będą bardzo pomocne
opony nie mniej niż MT
coś na komary
dzbanki na wielkie ilości czarnej jagody
odpowiedni stój (gumowce, rękawice)
znicze, które zapalimy przy pomnikach upamiętniających walki partyzanckie
Stopień trudności trasy – TRUDNY. Głębokie, torfowe koleiny z zalegającą wodą będą nam towarzyszyć na długości dwóch traktów. Nie jest to impreza dla seryjnych aut – chyba że ma być to ich ostatni wypad w teren :).

Koszt całej imprezy to 490 zł (2-osobowa załoga)
Kolejne osoby w aucie:
od 0 do 4 lat – 0 zł
od 5 do 12 lat – 90 zł
powyżej 13 lat – 170zł

Cena zawiera:
ubezpieczenie
przewodnik terenowy
posiłek na trasie
biesiadne jedzonko
śniadanie
strzelanie z broni palnej (około 20 strzałów)
materiały promocyjne
gry, konkursy na trasie

Nocleg w miejscowości Pisklaki – pensjonat Perła Tanwi – www.perlatanwi.pl
koszt noclegu w pensjonacie – 60zł
Istnieje możliwość spania w namiocie – 20zł od namiotu