Offroadowo

Wszystkie kolory i walory…czyli bezdrożami po Roztoczu

wszystkie-kolory-walory-677-229
Trasa prowadzić będzie przez wzgórza Grzędy Sokalskiej. Tak właśnie nazywa się kraina ciągnąca się od Roztocza aż do miejscowości Sokal na Ukrainie. Wjedziemy na wzniesienia Grzędy w okolicy wsi Wólka Łabuńska, a następnie pokonamy siedem długich wzgórza (charakterystycznych dla tego regionu) jadąc ciągle na południe. O dzikości terenu, po którym będziemy się poruszać, świadczyć będą rezerwaty leśne: ,,Księżostany”, ,,Skrzypny Ostrów” czy też „Przecinka”. Właśnie w ich okolicy będziemy się ,,przedzierać” do bunkrów Linii Mołotowa. Po pokonaniu odcinka po Sokalszczyźnie, czekać na Nas będzie regionalny poczęstunek przygotowany przez mieszkańców ze wsi Wieprzowe Jezioro. W czasie rajdu zobaczymy źródła Sołokiji, a z punktów widokowych przepiękne panoramy Roztocza Południowego, które kończyć się będą horyzontem także sięgając granicy UE i Ukrainy. Około południa dotrzemy do miejscowości Bełżec i obejrzymy teren po byłym Obozie Zagłady. To miejsce styku kultur i styku granic (do dnia dzisiejszego) przypomina o wielkiej brutalnej machinie hitlerowskich zbrodni na narodach Europy. To tu pierwszy raz użyto komór gazowych i spalono 500 tysięcy ciał bezbronnych ofiar. Polami dawnych PGR-ów dotrzemy do pierwszych bunkrów wzniesionych przez ZSRR na terenie zajętym po 17 września 1939 przez Bolszewików. Zwiedzać będziemy zespoły bunkrów zarówno pierwszego dnia, jak też drugiego, więc nie zapomnijcie o latarkach dla każdego z uczestników. Wieczorem po pokonaniu wielu kilometrów w kurzu i błocie czekać będzie na nasz ,,Team” wspólna biesiada i integracja w agroturystyce „Kresówka”.
Rano po śniadaniu ruszamy dalej. Przejedziemy przez piękny bród na Śwince. W miejscowości Kniazie obejrzymy jedną z największych ruin cerkwi w południowo-wschodniej Polsce, a w Siedliskach skamieniałe drzewa sprzed 9 milionów lat. Przejedziemy przez niedostępne odcinki lasów Roztocza Południowego, gdzie parędziesiąt lat temu główni dowódcy UPA w Polsce ukrywali się w swoich podziemnych kryjówkach. Dojedziemy także do najwyższego punktu Województwa Lubelskiego w okolicach Gorajów. Dotrzemy również do Narola, w którym znajduje się pałac hrabiego Łosia z XVIII w. Następnie drogami polnymi i leśnymi skierujemy się na północ w stronę Perły Renesansu, mijając po drodze wieś Szur oraz punkt widokowy w uzdrowisku Krasnobród. Nocleg oraz integracyjna biesiada będą miały miejsce w ośrodku wypoczynkowym „Duet”. Na uczestników, oprócz gier i zabaw, będzie czekała jeszcze jedna niespodzianka. W godzinach wieczorno-nocnych w Zamojskim Grodzie odbywać się będą inscenizacje związane ze szturmem twierdzy przez wojska szwedzkie z XVII w.
Kolejny trzeci dzień to próby zręcznościowe na piaskowni w Mokrem (na specjalnie przygotowanym torze), włóczęga po najpiękniejszych odcinkach Roztocza Środkowego oraz spływ kajakami po Wieprzu – najdłuższej rzece w regionie. A na zakończenie przejazd przez serce Roztoczańskiego Parku NarodowegoZwierzyniec i grillowane jedzonko pod wiatą, aby wzmocnić się przed powrotem do swoich domków.
Serdecznie zapraszam do zabawy!
Koszt całej imprezy to 650 zł brutto (2-osobowa załoga)
Dodatkowe osoby:
od 0 do 4 lat – 0 zł
od 5 do 12 lat – 130 zł
powyżej 13 lat – 250zł
 Cena zawiera:
– zezwolenia na przejazd
– posiłek na trasie (3 szt)
– biesiada przy grillu, jedzenie, napoje itp. (2 razy)
– śniadanie (2 razy)
– przewodnik turystyczny na trasie
– spływ kajakiem po Wieprzu
– gry, zabawy, konkursy
– pokaz wabików
– prelekcje leśno-myśliwskie
– upominki dla uczestników
– dodatkowe atrakcje przygotowane przez Organizatora
– materiały promocyjne
Noclegi[Obrazek: arrow-10x10.png]– rezerwacja indywidualna – na hasło[Obrazek: arrow-10x10.png] „Drzewiasty”:
I noc – www.kresowka.com -:
łóżko w pokoju – 40zł/osoba
namiot – 5zł/osoba

II noc – www.duet.virgo.com.pl – 5 minut od inscenizacji związanej ze szturmem twierdzy Zamość:
łóżko w pokoju – 38zł/osoba
namiot – 12zł/1szt + każda osoba w namiocie dodatkowo 12zł
auto – 6zł/1szt
Poniżej przedstawiam linki do filmów z wcześniejszych edycji:
https://www.youtube.com/watch?v=REdVoVV8XFw
https://www.youtube.com/watch?v=bE8FD6Dyytc