Zamość – Lwów, czyli offroad bez granic

Podczas gdy przyroda będzie budzić się do życia, w kwietniu przekroczymy kolejną granicę przygód offroadowych… Tym razem państwową: pomiędzy Polską a Ukrainą. Właśnie w tym czasie będziemy mieli okazję poznać Roztocze od strony Ukraińskiej. Na początek zatrzymamy się przy drewnianej, renesansowej cerkwi w Potyliczu, wpisanej na listę zabytków UNESCO. Zobaczymy okolice Jaworoskiego Parku Narodowego, chroniącego m.in.: wspaniałe buczyny Karpackie, węża Eskulapę oraz 40 gatunków roślin wpisanych do Czerwonej Księgi Ukrainy. Ze stoków roztoczańskich wzniesień, będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki na porośnięty lasami Wołyń, który przypomina nam tragiczne losy Naszego narodu. Ta rodzinna tułaczka pozwoli poznać wspaniałą historię Polski, która na Lwowszczyźnie była pisana przez wiele stuleci. Będzie to także okazja do bliskiego spotkania się z kulturą wschodu. Poznamy religię i kulturę Ukraińską poprzez: zwiedzanie zabytków oraz cerkwi, smakowanie kuchni ukraińskiej jak również bezpośrednie spotkanie z miejscową ludnością. Oczywiście większość drogi do Lwowa pokonamy drogami leśnymi i polnymi aby o zmierzchu spocząć w wygodnym *** hotelu. Wieczorna impreza integracyjna, będzie okazją aby poczuć klimat lwowskiego starego miasta nocą znanego z piosenki ,,Ni ma jak Lwów” i przekonać się że, tytuł utworu jak najbardziej oddaje nastrój miasta Lwowa.

Drugi dzień zaczniemy od obfitego śniadania. Następnie czekać nas będą krótkie zakupy w centrum handlowym abyśmy mogli sprawić pamiątki dla swoich bliskich. Zatrzymamy się na zdjęcia przy stadionie Arena, wybudowanym na Euro 2012. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa, gdzie spoczywają wybitne osoby zasłużone dla kultury, sztuki jak też historii. Zwiedzimy również Stare Miasto, wpisane podobnie jak cerkiew w Potyliczu na listę zabytków UNESCO. Podczas spaceru poznamy wnętrza katedry katolickiej, katedrę ormiańską i wspaniały rynek, wypełniony kolorowymi kamienicami z niezliczoną ilością kawiarenek, sklepików i galerii. Ze wzgórza Wysoki Zamek obejrzymy jedną z najpiękniejszych panoram renesansowego miasta Lwowa. Następnie wszyscy razem wrócimy asfaltem do ojczyzny.

Start: 14 kwietnia 2018r. godzina 4.30

Miejsce zbiórki: parking Carrefour, ul. Lwowska 56, Zamość

Do zabrania:

  • aktualne paszporty wszystkich uczestników
  • dowód rejestracyjny pojazdu, którego jest się właścicielem (jeżeli osoba będzie poruszać się nie swoim pojazdem musi posiadać notarialne poświadczenie o użyczeniu pojazdu)
  • zielona karta
  • osprzęt offroadowy (opony najlepiej typu MT)
  • radio CB

Koszt całej imprezy to 720 zł (2-osobowa załoga)

Kolejne osoby w aucie:

od 0 do 4 lat – 0 zł

od 5 do 12 lat – 190 zł

powyżej 13 lat – 270zł

Cena zawiera:

– ubezpieczenie NNW

– najlepszy przewodnik turystyczny na trasie – Wojciech Łosiewicz “Łosiu”

– śniadanie na trasie

– biesiadne jedzonko

– nocleg w hotelu

– śniadanie

– bilety wstępu

– gry, zabawy, konkursy

– obiad we Lwowie

– przewodnik po Lwowie

– dodatkowe atrakcje przygotowane przez Organizatora

– materiały promocyjne